Historie společnosti Canolux

Historie

Historie Canolux

“Canolux” - osvětlení pro čerpací stanice jsou koncipována speciálně pro montáž na čerpacích stanicích. Od našeho prvního osvětlovacího zařízení čerpací stanice v roce 1985 je “Canolux” synonymem úsporného, spolehlivého a vysoce efektivního osvětlení na čerpacích stanicích. Tisíce čerpacích stanic v téměř všech evropských a mnoha východoevropských a dokonce i asijských zemích dokládají úspěch konceptu “Canolux” a osvětlení “Canolux”.
Tehdy, před 25 lety, bylo osvětlení na většině čerpacích stanic v Německu nejen energeticky neefektivní, dosáhlo také jen velmi nízké světelné úrovně. Hodnoty lux nižší než 50 lux byly na denním pořádku. Se zavedením značky “Canolux” na německém trhu začala nová éra. S produkty “Canolux” bylo vždy možno dosáhnout značného zlepšení světelných poměrů a snížení spotřeby elektrické energie. Doba špatně osvětlených, nebezpečných a neatraktivních čerpacích stanic tak byla pryč.
Značné výhody přestavení vedly k obrovskému zájmu provozovatelů čerpacích stanic o toto osvětlení, nejprve v Německu a pak v mnoha ostatních zemích. Canolux se pro nové čerpací stanice stal normou. Když se koncem 80. let otevřela jako další trh Východní Evropa se značnou dodatečnou potřebou těchto produktů, obrat prodeje nabral na obrátkách. Samozřejmě dobrou zkušenost mnoha zákazníků předstihla pověst osvětlení “Canolux” v těchto zemích, takže úspěšná historie pokračovala velkými kroky. Mezitím existuje ca. 75.000 osvětlení Canolux, která slouží ve více než 20 zemích.
Doposud je koncept Canolux pro atraktivní energeticky efektivní ozáření prodejních ploch na čerpacích stanicích nepřekonaný. Naši zákazníci mají k dispozici mnoho let zkušeností v tomto segmentu. S poptávkou po osvětlení LED Canolux se produktová řada Canolux dále vyvíjí. Princip zůstává stejný. Provozovateli čerpací stanice jsou tak jako dříve poskytnuty všechny výhody bezpečného, prodej podporujícího a tím výnosného osvětlení.